LDK Lubsko

Informacje

Jesteś tutaj: Strona głównaGALERIA

GALERIA

Fotorelacja z koncertu Corruption

Ilustracja do informacji: Fotorelacja z koncertu Corruption
Dnia 30 marca w Lubskim Domu Kultury w Kawiarni Mocca mocne brzmienia - Zespół Corruption oraz support zespół LaNinia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Koncertu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15 Lecie MARFO w Kawiarnii Mocca

6 marca 2019 roku, w Kawiarni Mocca w Lubskim Domu Kultury otwarta została Wystawa Malarstwa z okazji 15-lecia Stowarzyszenia MARFO. Wystawę otworzył Pan Janusz Orzepowski Prezes Stowarzyszenia Marfo. Wystawa jest czynna od 06.03.2019r., - 12.04.2019r.
Autorzy wystawy;
Krzysztof Bagiński
Elżbieta Balicka
Ula Kędziora
Mirosław Góra
Stanisław Góral
Krzysztof Kasowski
Dorota Nadriczna
Janusz Orzepowski
Henryka Pogorzelec
Stanisław Sierko
Halina Skindzier
Beata Skrzyńska
Krystyna Sułkowska

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

W dniu dzisiejszym (12.03), o godzinie 10:00, odbyły się miejskie eliminacje 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów Jury w składzie: Danuta Rogacewicz, Oliwia Wielgus, Teresa Załużna, postanowiło wyróżnić i zakwalifikować do eliminacji powiatowych: w Turnieju Recytatorskim: Kamil Żurawicki (ZSOiE), Estera Zając(ZST), Zachariasz Kowalski (ZSOiE), Patryk Chwieszczennik(ZST), w Turnieju Poezji Śpiewanej: Marika Książka(ZST). Wszyscy wyróżnieni recytatorzy otrzymali dyplomy oraz nagrody. Eliminacje Powiatowe odbędą się 23 marca, o godzinie 12:00, sala widowiskowa Żarskiego Domu Kultury „Luna”

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Koncert FARBEN LEHRE

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z sobotniego Koncertu Farben Lehre + Amarena. Jak widać koncert ściągnął do Kawiarni Mocca wiele fanów zespołu!!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Lubuski Konkurs Recytatorski-eliminacje

Ilustracja do informacji: Lubuski Konkurs Recytatorski-eliminacje
Dnia 14 lutego 2019 r.,w Lubskim Domu Kultury w Kawiarni Mocca odbyły się eliminacje środowiskowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, Jury w składzie: Cecylia Tęciorowska, Małgorzata Bednarek, Teresa Załużna wysłuchało 59 prezentacji i przyznało tytuły laureata w III kategoriach, tym samym laureaci zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych. Serdecznie gratulujemy!!!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

JAM SESSION/ WIECZÓR Z PŁYTĄ WINYLOWĄ

Ilustracja do informacji: JAM SESSION/ WIECZÓR Z PŁYTĄ WINYLOWĄ
      
Dnia 2 lutego 2019r., w Kawiarni Mocca, odbył się Jam Session oraz Wieczór z płytą winylową. Jam session jest dobrą okazją do zaprezentowania na scenie swoich umiejętności. Jak widać w dniu wczorajszym chętnych muzyków i wokalistów do wspólnego grania na wolnej scenie w Mocce nie brakowało. Cieszymy się, że tak licznie przybywacie do Lubskiego Domu Kultury.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

V Orszak Trzech Króli

Ilustracja do informacji: V Orszak Trzech Króli
W dniu dzisiejszym odbył się 5 Orszak Trzech Króli. Orszak rozpoczął się Mszą Świętą o godzinie 13:00 w Kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubsku. Barwny korowód ruszył przez nasze miasto około godziny 14:00. Większość uczestników włożyła na głowę koronę. Nie zabrakło też oryginalnie przygotowanych strojów, wprowadzających w stosowny klimat. Następnie w Lubskim Domu Kultury odbyły się Jasełka oraz wspólne kolędowanie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Podsumowanie Konkursu

Ilustracja do informacji: Podsumowanie Konkursu
19 grudnia 2018r., o godzinie 17:00 w Lubskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie X konkursu „Tradycje i obrzędy Świąt Bożego Narodzenia w malarstwie, rysunku i grafice 2018”. Wyłoniono I, II , III miejsca oraz wyróżnienia. Nagrodzonym wręczono dyplomy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Wernisaż sekcji fotograficznej

Ilustracja do informacji: Wernisaż sekcji fotograficznej
W sobotnie popołudnie (15 grudnia) miało miejsce spotkanie miłośników fotografii. Sekcja fotograficzna prowadzona przez Pana Marcina Jodłowskiego zorganizowała dziś autorski wernisaż zdjęć. Przybyłych powitała Dyrektor LDK Maria Łaskarzewska a każdy z autorów opowiedział o sobie kilka słów. Przy nastrojowej muzyce i blasku świec oglądać mogliśmy prace autorstwa: Pani Elżbiety Sokal, Pani Renaty Walot, Pani Agnieszki Cierlukiewicz, Pani Karoliny Przygockiej i Pana Bartłomieja Grabowieckiego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

V Finałowy Koncert Mikołajkowy

Ilustracja do informacji: V Finałowy Koncert Mikołajkowy
Dzisiaj w Lubskim Domu Kultury wielkie wydarzenie – V Finałowy Koncert Mikołajkowy zorganizowany przez Niepubliczną Szkołę Podstawową w Lubsku oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej. Zaproszone zespoły z okolicznych szkół przygotowały niezwykłe widowisko. Na wszystkich czekało mnóstwo innych atrakcji – degustacja potraw, wata cukrowa, ozdoby świąteczne i wiele innych. Duże zainteresowanie wzbudził także motocykl znanego konstruktora customowych motocykli Pana Arkadiusza Szajby Pawlukowicza, który był obecny wraz ze swoim motocyklem i otrzymanymi pucharami. Również sporo emocji w widzach wywołał iluzjonista Błażej Święszkowski, który swoimi sztuczkami potrafił zaczarować małych i dużych. Bo przecież każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem – to był wyjątkowy koncert z ważnym przesłaniem.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 2 3 4 5 6 ... 154
  • Baner: tablica