LDK Lubsko

Informacje

Jesteś tutaj: Strona głównaSEKCJESekcja turystyczna

Sekcja turystyczna

  • 15-11-2016

Sekcja turystyczna

Opiekun: Kazimiera  Muzyka
 
SPOTKANIA / ZEBRANIA /  WYJAZDY:
  • W niedzielę ( 4 września) grupa 26 dzieci, które uczestniczyły w zajęciach wakacyjnych z Lubskim Domem Kultury wraz z opiekunami  udały się na wycieczkę do Berlina. Dzieci  w podróż wybrały się pociągiem trasą Guben - Berlin. Na miejscu zwiedziły  zabytki stolicy Niemiec, odwiedziły Sea Life - oceanarium oraz  Legoland. Organizatorem wycieczki był Lubski Dom Kultury.
           GALERIA
  • W niedzielę 24 lipca, kilkunastoosobowa grupa turystów z Lubska i okolic wybrała się do Berlina. Grupa zwiedziła: Reichstag - siedziba Bundestagu, Kolumnę Zwycięstwa, Bramę Brandenburską, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, Plac Poczdamski, Katedrę Berlińską, Alexanderplatz, zegar wodny, Hauptbahnhof, Naturkundemuseum, mur berliński oraz inne atrakcje stolicy Niemiec. 
          GALERIA
  • 13 lipca spod LDK ruszył rajd rowerowy do położonego 11 km od Lubska Chocimka. Na miejscu rowerzyści odpoczęli przy kiełbasce z ogniska, zrelaksowali się wśród otaczającej przyrody i ok. godz. 14 wrócili do Lubska. Przypominamy, że wycieczki rowerowe Lubski Dom Kultury organizuje przez okres wakacyjny w każdą środę. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnych wyjazdów.
          GALERIA
  • W niedzielę (19 czerwca ) przy pięknej pogodzie odbył się rajd rowerowy w ramach akcji pn. "Polska na rowery".  Organizatorami rajdu byli: Lidberg - Centrum rowerowe, SKKT ZSE Żary "Horyzont", Lubski Dom Kultury oraz Przyjazna Gmina. W akcji udział wzięli rowerzyści z Lubska, Żar, Nowogrodu Bobrzańskiego i Trzebiela. Po zakończonej trasie uczestnicy rajdu mogli wypocząć nad zalewem Karaś gdzie czekał na nich poczęstunek. Na zakończenie imprezy Piotr Węcławski (LIDBERG-Centrum rowerowe) przeprowadził dla uczestników rajdu warsztaty rowerowe.
          GALERIA
 
 
  • Baner: tablica