LDK Lubsko

Informacje

Jesteś tutaj: Strona głównaWYSTAWY2018

Wystawy rok 2018

Hol LDK 19.01 – 28.02.2018
Torill Elizabeth Larsen urodziła się 1946 r. w Bergen w Norwegii. Zainteresowanie sztuką i jej historią towarzyszyło jej od dzieciństwa.W Bergen studiowała na Akademii Sztuki, historię sztuki natomiast na Uniwersytecie w Oslo.
Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jest laureatką licznych konkursów na ekslibris i małą formę graficzną, w Polsce m.in.w Gliwicach, Katowicach, we Wrocławiu, Malborku. Ekslibrisy Torill Elisabeth Larsen zaliczane są do nurtu artystycznego, jednak wciąż są sciśle zwiazane z ksiażkami. Artystka tworzy głównie linoryty, stosuje też techniki własne. Torill Elizabeth Larsen swoje ekslibrisy dedykuje wielu bibliotekom polskim m.in. w Oleśnicy, Wąchocku, Sokołowie Małopolskim, Warszawie, Opolu, Środzie Śląskiej, Gryfowie Śląskim, Rudzie Śląskiej, Gryfinie, Wilkowicach, Józefowie, Choroszczy.
Polonica tworzy od roku 2003, ale do Polski po raz pierwszy przyjechała w roku 2008. Zafascynowała się historią i zabytkami naszego kraju, poznała wielu przyjaciół i od tej pory odwiedza ich regularnie. Prezentowane na wystawie ekslibrisy pochodzą ze zbiorów Rajmuinda Aszkowskiego. Aranżacja wystawy Gustaw Lis. Komisarz wystawy Janusz Orzepowski .
***
 
Dorota Chwałek - wystawa malarstwa
Galeria Mała LDK, 19.01-28.02.208
Dorota Chwałek Pseudonim „DORIS” mieszka i pracuje w Gubinie. 32 lata pracy artystycznej, związana  ponad 40 lat ze sztuką.
Uprawia techniki : satyra, grafika, fotografia, malarstwo sztalugowe, akwarela, pastele. Pięćdziesiąt wystaw i plenerów międzynarodowych na świecie. Pięć wystaw indywidualnych  w Niemczech. Dziesięć wystaw indywidualnych w Polsce. Publikacje w gazetach ogólnopolskich "Charaktery" oraz w lokalnych tygodnikach.
Osiemdziesiąt udziałów w konkursach na świecie . Czterdzieści udziałów w konkursach w Polsce.
Nagrody i wyróżnienia również lokalne w dziedzinie satyry, malarstwa i fotografii, oraz związanych z krzewieniem kultury i wkład artystyczny regionu.
Lubi klasykę, nowe też uprawia, ciekawa jest świata i ludzi i tego co przed…
Organizuje sobie i innym zadania związane ze sztuką szeroko pojmowaną i to jej sprawia przyjemność, a o resztę czyli braki w środowiskach kultury,eko, socjal, etno, fan, imaginuje by wraz z nią zdobywać i badać horyzonty oraz sprawdzać własne artystyczne ograniczenia.
Pozdrawia życząc Wam i Sobie ciągłego zakochania w tym co nas umacnia
Dorota Chwałek
  • Baner: tablica