LDK Lubsko

Informacje

Jesteś tutaj: Strona głównaWYSTAWYRok 2019

Rok 2019

15 Lecie MARFO w Kawiarnii Mocca

6 marca 2019 roku, w Kawiarni Mocca w Lubskim Domu Kultury otwarta została Wystawa Malarstwa z okazji 15-lecia Stowarzyszenia MARFO. Wystawę otworzył Pan Janusz Orzepowski Prezes Stowarzyszenia Marfo. Wystawa jest czynna od 06.03.2019r., - 12.04.2019r.
Autorzy wystawy;
Krzysztof Bagiński
Elżbieta Balicka
Ula Kędziora
Mirosław Góra
Stanisław Góral
Krzysztof Kasowski
Dorota Nadriczna
Janusz Orzepowski
Henryka Pogorzelec
Stanisław Sierko
Halina Skindzier
Beata Skrzyńska
Krystyna Sułkowska

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Wystawa Danuty Świdzińskiej

Ilustracja do informacji: Wystawa Danuty Świdzińskiej
DANUTA ŚWIDZIŃSKA – mieszkanka Lubska, z zawodu ekonomistka, od 4 lat związana z grupą plastyczną „HALSZKI”.
                Malarstwo było dla mnie od zawsze wielką sztuką, którą się zachwycałam, ale też i marzeniem. Talent odziedziczyłam po mamie, która w okresie mojego dzieciństwa często dla mnie rysowała. Teraz ja czerpię radość z malowania.  Dzięki mojej pasji, poznaję siebie i otoczenie. W ten sposób uwalniam się od „uścisku” szarej, czasami ponurej rzeczywistości.
                Maluję pod czujnym okiem profesjonalistki, Pani Haliny Skindzier. Specjalizuję się w malarstwie olejnym. Uwieczniam na swoich obrazach portrety, kwiaty, pejzaże i martwą naturę. Swoje prace eksponowałam na wspólnych wystawach grupy „HALSZKI”. Brałam też udział w plenerach malarskich i działaniach plastycznych z plastykami z Guben. Obecnie wystawiam moje obrazy w tematycznych prezentacjach w Bibliotece Publicznej w Lubsku.
                Jest to moja pierwsza indywidualna wystawa zorganizowana przez Pana Janusza Orzepowskiego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Wystawa ekslibrisu

Ilustracja do informacji: Wystawa ekslibrisu
Wystawa ekslibrisu
Beata Joanna Przedpełska
Ewelina Rivillo
28.01.2019 - 28.02.2019
Hol – Galeria LDK
 
Beata Joanna Przedpełska, warszawianka mgr. Filologii Słowiańskiej oraz absolwentka Podyplomowego Studium Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Publicystka Polskiego Radia, TVP  i prasy.Wieloletnia korespondentka”Tygodnika Polskiego”-magazynu Poloni australijskiej i nowozelandzkiej. Autorka książki Gwiazdy...gwiazdki...gwiazdeczki...muzyki lat 90.
 
Rysuje,maluje.wykonuje tkaniny, plakaty oraz ekslibrisy. Swoje prace zaprezentowała dotąd na kilkunastu (15) wystawach indywidualnych, a ekslibrisy na zbiorowych wystawach pokonkursowych krajowych i zagranicznych.
 
Ewelina Rivillo. Urodzila się w niemieckiej miejscowosci Speyer. Od  dziewiątego miesiąca życia mieszka w Polsce.Wychowała się i dorastała w Wilamowicach na Śląsku. Śpiewa i gra na flecie. W 2011 r. rozpoczeła studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie na kierunku grafiki.Na drugim roku, prof, hab.Krzysztof Marek Bąk,zwrócił uwagę na jej szkice w których przejawiała tendencje do czarnobiałego ornamentalnego rysunku.To właśnie w pracowni profesora spróbowała swoich sił w małej formie graficznej- ekslibrisie, znajdując swoj sposób patrzenia na świat.Rysowanie daje jej odpoczynek,staje się formą autoterapi.W ekslibrisach tworzy metaforyczną opowiesć o człowieku, portret psychologiczny adresata którego cechy przedstawia za pomocą symboli.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

  • Baner: tablica