LDK Lubsko

Informacje

Jesteś tutaj: Strona głównaSEKCJEKlub Seniora

Klub Seniora

Klub Seniora

W styczniu 2004 r. z inicjatywy dyrektora Lecha Krychowskiego w Lubskim Domu Kultury rozpoczęto prace organizacyjne zmierzające do utworzenia przy placówce nowego koła aktywizujacego środowisko ludzi starszych. Dobrym fundamentem pod te działania były wcześniejsze spotkania i imprezy LDK dla tej grupy lubskiego społeczeństwa. „Biesiady u babuni”, koncerty z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, zabawy taneczne z okazji „Tygodnia Seniora” sprzyjały bliższemu poznaniu się ale przede wszystkim w sposób impulsywny sygnalizowały potrzeby twórczej aktywności społecznej, kulturalnej i edukacyjnej ludzi w wieku poprodukcyjnym. Powstała grupa założycielska, opracowano Statut, rozpoczęto wypełnianie deklaracji członkowskich. Równolegle organizowano stałe spotkania w kawiarni LDK. Wieczorki taneczne, wspólne imieniny, koncerty, seanse filmowe, spektakle teatralne itp. Lech Krychowski założył i sam prowadził Zespół Śpiewaczy Seniorów. W maju 2004 r. w Kawiarni „Wenus” odbyło się Walne Zebranie Założycielsko-Wyborcze, podczas którego przyjęto Statut i zgodnie z jego treścią nazwę organizacji: Klub Seniora przy Lubskim Domu Kultury w Lubsku.
 
Spotykamy się we wtorki w godz. 17.00-19.00 Lubski Dom Kultury.
 
Zarząd Klubu :
Barbara Czerniawska – Prezes,
Halina Perkowska - Skarbnik,
Lech Krychowski – Honorowy członek.
 
Komisja Rewizyjna:
Romulad Filipowicz, Krystyna Łanda, Wanda Antoniak
 
O NAS...
Klub zrzesza około 80 członków.
Ciągle przybywają nowi klubowicze. No, cóż ? Pokazaliśmy, że można cieszyć się życiem a tzw. „JESIEŃ” MOŻE BYĆ NAPRAWDĘ ZŁOTA! Tańczymy i śpiewamy przy każdej okazji : raz w miesiącu na „Wspólnych Imieninach” przygotowywanych przez solenizantów,  w każdy czwartek na wieczorkach tanecznych. Raz na kwartał organizujemy Bale Seniorów przygotowywane każdorazowo przez inną grupę klubowiczów. Na stołach pojawiają się smakołyki przyrządzane w domach.
Mamy swój chór, zespół kabaretowy i grupę recytatorów. Układamy własne piosenki, piszemy wiersze. Występujemy publicznie dając radośc sobie i innym np. podczas miejskiego Finału WOŚP, uroczystości z okazji świąt państwowych i kościelnych, Dni Lubska itp.
Aktywnie włączamy się do organizacji Międzynarodowego Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski „DZIECI EUROPY”.
Organizujemy imprezy na świeżym powietrzu: „Spartakiady na wesoło”, „Noce Świętojańskie”, „Biesiady przy grilu” oraz wycieczki autokarowe i piesze.
Niezwykle uroczysty charakter mają nasze klubowe spotkania Wigilijne i Wielkanocne wypełnione duchową więzią, chrześcijańską tradycją i polskim obrzędem z udziałem księży naszych parafii, przyjaciół klubu.
 
Działalność nasza ma też walory integracyjno-wychowawcze znaczone udziałem w różnego rodzaju spotkaniach grup artystycznych np. Zespołu Szkół Rolniczych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych, szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej.
Od roku współpracujemy z organizacją seniorów w Forst (Niemcy) realizując wspólne projekty wymiany kulturalnej.
Nie zapominamy też o naszych chorych. Prowadzimy także działalność charytatywną organizując zbiórki pieniędzy dla ratowania zdrowia dzieci niepełnosprawnych.
  • Baner: tablica