LDK Lubsko

Informacje

Rok 2000

 

II Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Lubsku 2000

Kierownictwo organizacyjne -Lech Krychowski.
Komitet Organizacyjny:  ks.Marian Bumbul, Marta Kincel, Adam Olejnik.

Kierownictwo artystyczne Waldemar Gawiejnowicz. Przygotowanie organów do koncertu:Zakład Organomistrzowski "Ars Organum" s.c. Adam Olejnik & Leszek Joksz.

  

Kalendarz Koncertów-wrzesień 2000r.

 

03.09.2000


Iwona Hossa(Poznań) – sopran

Paweł Joks(Poznań) - trąbka In B,piccolo, kornet

Waldemar Gawiejnowicz (Poznań) – organy

 

Wykonano utwory:

1. GEORGE FRIEDRICH HÄNDEL (1685-1759) Suita D-dur HWV 341
Overture –Aire –March

2.G.F HÄNDEL Eternal source of Ligot divine

3. JOHAN SEBASTIAN BACH (1685-1750) Concerto G-dur BMV 592

4. J.S.BACH Aria Mein gläubiges Herze (Kantata 68)

5. TOMMASO ALBINONI (1671-1751) Concerto In F

6. J.S BACH Aria Quia respexit (Magnificat D-dur BMV 243)

7. T.ALBINONI Adagio g-moll

8. G.F. HÄNDEL Recytatyw i aria May peace In Salem ever d’ well. Will the sun forget to streak (Salomon)

 

10.09.2000.


Ryszard Superczyński (Gniezno) – organy

Aleksandra Kosińska ( Gniezno) - skrzypce 

 

Wykonano utwory:

1. ANTONIO VIVALDI (1678-1741) Koncert a-moll op.3nr.4

Allegro-Largo-Presto

2.CHRISTOPH WILLIBALD GLUCK (1714-1787) Melodia

3.DIETRICH BUXTEHUDE (1637-1707) Preludium, fuga i ciacona C-dur

Bux WV 137

4.TOMMASO ALBINONO ( 1671-1751) Adagio g-moll

5.A.VIVALDI Zima-cz.II (Cztery pory roku op.8)

6.CHARLES GOUNOD (1818-1893) Meditation sur le 1 Prelude de Bach

7.JOHANN SEBASTIAN BACH ( 1685-1750)

Toccata i fuga d-moll BWV 565

 

17.09.2000.


Georgij Agratina (Kijów,Ukraina)-fletnia Pana,cymbały koncertowe,sopiłka

Robert Grudzień (Lublin) – organy

 

Wykonano utwory:

1. JOHAN SEBASTIAN BACH (1685-1750) Num komm der Heiden Heiland BMV 659 Wachet auf ruft uns die Stimme BMV 645 Aria (Ouvertüre D-dur BMV 1068) Erbarm’ dich mein, o Herre Gott BMV 721 Concerto G-dur BMV 592 Jesus blebet meine Freude (Kantata 147) Bourrée (I Partita h-moll BMV 1002)

2.TOMMASO ALBINONI (1671-1751) Adagio g-moll

3. GEORGE FRIEDRICH HÄNDEL (1685-1759) Passacaglia

4. MANUEL CORRAL (1740-1765) Andante con variacione

5. FRITZ KREISLER (1875-1962) Preludium I Allegro w stylu Puganiniego

6. GEORGIJ AGRATINA (* 1948) Suita rumuńska

Doina –Chora-Pascirta
7.GORDON YOUNG (* 1919) Rigaudon-Preludium-Toccata

 

24.09.2000


Lothar Knappe (Berlin,Niemcy) Trio harmonijek ustnych „Con brio” (Mysłowice)

Zygmunt Zgraja – harmonijki melodyczne

Zdzisław Kuniniec-harmonijki basowe

 

Wykonano utwory:

1.Johann Christian Heinrich Rinck (1770-1846)
Preludium c-moll op.55:Maestoso

2.Antonio Vivaldi (1678-1741 Koncert C-dur (F.VII.nr.17) Allegro-Adagio-Allegro

3.Johann Sebastian Bach (1685-1750) Menuett-Badinerie (Ouvertüre h-moll BMV 1067)

4.Ludwig Van Beethoven (1770-1827) Adagio cantabile

5.Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Molto allegro (symfonia g-moll:cz.I-temat podstawowy)

6.Adolph Hesse (1809-1863)

7.Sigfrid Karg-Elert (1877-1933) Claire de lune (Trios Impressions op.72)

8.Maurice Ravel (1840-1893) Bolero (fragment)

9.Piotr Czajkowski (1840-1893) Walc kwiatów (Suita „Dziadek do orzechów”)

10.P.Czajkowski Taniec małych łabędzi (Suita „Jezioro Łabędzie”)

11.Franz Schubert (1797-1828) Ale Maria op.52 nr6

12.Gioacchino Rossini (1792-1868) Wilhelm Tell 9uwertura)

13.Max reger (1973-1916) introduction und Passacagalia d-moll

 

 _________________________________________________________________________________

 

Sponosrzy Festiwalu:

 

 

 

Fundusz PHARE.Euroregion "Sprewa-Nysa-Bóbr"

  

Urząd Miasta Lubsko

Urząd Marszalkowski w Zielonej Górze

UESA INTECH
Sirato sp.zo.o

Helix Shoe Polska sp.zo.o

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

  • Baner: tablica