Informacje

Warsztaty ceramiczne

  • 17-09-2019
Ilustracja do informacji: Warsztaty ceramiczne
Nowości w Lubskim Domu Kultury!!!
Warsztaty Ceramiczne, które prowadzić dla Państwa będzie Pan Krzysztof Kasowski.
Krzysztof Kasowski urodzony w 1961 roku w Lubsku, Gdzie nadal mieszka i pracuje.
Poza krótkim epizodem – pracował dwa lata w Zielonej Górze, całe swoje życie poświecił na pracę z dziećmi jako nauczyciel. Początkowo od 1984 roku jako nauczyciel techniki i plastyki w Szkole Podstawowej nr.2. W miedzyczasie ukończył studia magisterskie na WSP w Zielonej Górze na kierunku Ergonomia i Ochrona Pracy. Doskonalił się na kursach i szkoleniach – kurs Technik Graficznych w Legnicy, Rysunku i Kompozycji w Zielonej Górze, oraz wielu innych. 2004 roku podjął pracę w SOSW w Lubsku jako nauczyciel Techniki. Po ukończeniu trzy stopniowego kursu Ceramicznego w Warszawie, 15 lat prowadził pracownię ceramiczną w Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Lubsku. Od początku lat 80 ubiegłego wieku należy do Lubskiego Stowarzyszenia Twórców MARFO, gdzie przez ostatnie kilka lat pełni funkcje wiceprezesa. Najlepiej odnajduje się w rzeźbie, ceramice, płaskorzeźbie i grafice. Odkrywa piękno w naturze i otaczającym bliskim świecie. W swoich pracach przedstawia kobiety i zwierzęta, zabytki Lubska, bo piękne jest to co zachwyca i zachęca do pracy. Brał udział w licznych plenerach i wystawach w Polsce i Niemczech. Jest typowym „rzemieśnikiem” ale jednak z dużym dążeniem do doskonałości.
Nagrody i wyróżnienia podaje te istotne: Wojewódzkie Plenery Rzeźby w Lubsku, Salon Jesienny w Żarach( wyróżnienie w rzeźbie 1984 i 2016r.), Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Natura Moich Okolic” ( pierwsze miejsce 2009r, wyróżnienie 2006,2008,2010,2014,2015r)
Jednoczenie w ramach działalności Stowarzyszenia MARFO uzyskał wyróżnienia w dziedzinie rzeźby,(2008, 2009, 2012r) . Uzyskał tytuł z rąk Burmistrza Lubska ZASŁUŻONY DZIAŁACZ KULTURY – 2016 roku.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją